Porównanie · 7 listopada 2026 · 7 min czytania
Ceny rozpoznawania odwiedzających: porównanie dostawców
Ile kosztuje narzędzie do śledzenia odwiedzających stronę? Ceny ośmiu dostawców przy 100, 500, 1000 i 3000 firm, miary cen i dostawcy bez cennika.
Kto szuka narzędzia do rozpoznawania odwiedzających, trafia na ceny, których prawie nie da się porównać. Jeden dostawca liczy firmy, następny odwiedzających, trzeci kredyty. Niektórzy pokazują tylko cenę wejściową, inni chowają wszystko za rozmową z działem sprzedaży. Artykuł zestawia publiczne ceny dla czterech typowych wolumenów i wyjaśnia, co dokładnie jest za każdym razem liczone. Oceny, kto jest najlepszy, nie ma. My też jesteśmy dostawcą, dlatego również znajdujemy się w tabeli.
Ceny przy 100, 500, 1000 i 3000 firm
Porównywana jest miesięczna płatność netto, każdorazowo dla najmniejszego progu, którego limit firm wystarcza na dany wolumen. Jeśli dostawca liczy firmy, „100” oznacza tutaj: 100 różnych rozpoznanych firm w miesiącu. U dostawców z wieloma taryfami podany jest najtańszy plan, który pokrywa wolumen. Taryfy różnią się zakresem funkcji, więcej o tym niżej.
| Dostawca i taryfa | 100 firm | 500 firm | 1000 firm | 3000 firm |
|---|---|---|---|---|
| Whovisit | 19 € (Start) | 69 € (Plus) | 119 € (Plus) | 229 € (Pro) |
| Snitcher, w dolarach | 69 $ | 139 $ | 229 $ | 349 $ |
| Leadinfo Starter lub Scale | 99 € (Starter) | 209 € | 309 € | 459 € |
| Leadfeeder Discover lub Activate | 156 € | 356 € | 441 € | 713 € (Activate) |
| Albacross | 84 € (Starter) | 213 € (Professional) | na zapytanie | na zapytanie |
| SalesViewer | 339 € (Premium 250) | cena progu nie podana | cena progu nie podana | nie podano |
Stan na 7 listopada 2026 r., ceny netto według strony dostawcy. Dostawcy zmieniają ceny, przed zakupem proszę sprawdzić aktualną stronę.
Do poszczególnych wierszy:
- Snitcher podaje ceny w dolarach bez oznaczenia waluty w tekście. To nie są euro. Tabela niczego nie przelicza. Progi to 51 do 100, 251 do 500, 751 do 1000 i 2001 do 3000 firm.
- Leadinfo ma trzy taryfy. Taryfa Starter sięga tylko do 100 firm: 69 € do 50 firm, 99 € za 51 do 100 firm według tabeli cen. Od 101 firm obowiązuje Scale. Kalkulator cen na tej samej stronie pokazuje inne kwoty (zob. Ceny Leadinfo), tabela opiera się na tabeli cen. Taryfa Pro kosztuje przy tych samych wolumenach 359 €, 359 €, 429 € i 679 €.
- Leadfeeder nie opisuje kwot na stronie cen jednoznacznie. Wyższą wartość każdego progu odczytujemy jako płatność miesięczną, a niższą jako płatność roczną, ponieważ różnica wynosi dokładnie 30 %. Tabela pokazuje wartość wyższą. Przy 3000 firm taryfy Discover już nie ma. Wartość dotyczy Activate z 200 kredytami na dane kontaktowe. Szczegółowo w artykule Ceny Leadfeeder.
- Albacross pokazuje publiczne ceny tylko dla taryf Starter i Professional. Od 501 firm obowiązuje taryfa Organisation z umową roczną i bez ceny na stronie.
- SalesViewer podaje ceny dla 50 firm (99 €), 250 firm (339 €) i od 750 firm (629 €). Dla progów pośrednich i większych wolumenów na stronie nie ma ceny. Więcej w artykule Ceny SalesViewer.
- Webmetic pokazuje jedną cenę na taryfę (Starter 69 € od 50 firm, Growth 229 € od 250 firm) i wymienia progi do 5000 firm, nie podając ceny każdego z nich. Dlatego Webmetic nie znajduje się w tabeli. Źródło: Ceny Webmetic.
Rabat przy płatności rocznej
Prawie wszyscy dostawcy dają rabat, jeśli płacą Państwo rok z góry. Jego wysokość jest różna.
| Dostawca | Rabat przy płatności rocznej według strony dostawcy |
|---|---|
| Dostawca tego bloga | 20 % |
| Snitcher | około 30 %, bez dokładnych kwot |
| Leadfeeder (Discover, Activate) | 30 % (ceny roczne są na stronie) |
| Albacross | 30 % |
| SalesViewer | 20 %, bez podanych kwot |
| Webmetic | dwa miesiące gratis, co odpowiada około 17 % |
| Leadinfo | przełącznik sposobu płatności jest dostępny, kwoty dla poszczególnych sposobów nie są podane osobno |
Kto chce tylko sprawdzić, czy rozpoznawanie odwiedzających się opłaca, powinien płacić miesięcznie. Oszczędność przy płatności rocznej jest prawdziwa, ale wiąże Państwa na rok. Na co zwrócić uwagę przy okresie umowy i wypowiedzeniu, wyjaśnia artykuł Rozpoznawanie odwiedzających: umowa miesięczna czy roczna?.
Co ceny faktycznie mierzą
Cena za miesiąc niewiele mówi, dopóki nie wiadomo, co jest za nią liczone.
| Dostawca | Miara ceny |
|---|---|
| Snitcher, Leadinfo, Albacross | rozpoznane firmy miesięcznie. Leadinfo i Snitcher wprost wymieniają unikalne firmy, powtarzające się wizyty liczą się tam raz |
| SalesViewer | „Detections”, czyli rozpoznane firmy. Także tutaj firma liczy się raz w miesiącu, wszystkie jej wizyty są widoczne |
| Leadfeeder | rozpoznane firmy, do tego kredyty na dane kontaktowe od taryfy Activate |
| Happierleads | „Leads”, czyli zidentyfikowani odwiedzający z danymi kontaktowymi |
| RB2B | „Resolutions”. Strona nie mówi jednoznacznie, czy liczy się osoba, czy firma |
| Vector | wszyscy unikalni odwiedzający strony oraz wydatki na reklamę, nie tylko rozpoznani |
| Lead Forensics | ruch na stronie, brak ceny na stronie |
To ma konsekwencje. U Happierleads płacą Państwo według strony cen od 99 $ miesięcznie za 300 leadów, przy 1000 leadów 174 $, a przy 5000 leadów 699 $. To odwiedzający z danymi osobowymi, nie firmy. Kto w UE szuka poziomu firmy, nie może porównywać tych liczb jeden do jednego z cenami za firmy. W przypadku RB2B taryfa Free kosztuje 0 $ za 150 Resolutions miesięcznie, tylko na poziomie firmy. Osoby RB2B rozpoznaje wyłącznie w USA (szczegóły w artykule RB2B w Europie).
Dostawcy bez publicznych cen
U niektórych dostawców cenę poznają Państwo dopiero po rozmowie. Co da się udokumentować:
- Lead Forensics: Strona cen nie podaje żadnej kwoty. Cena zależy od ruchu na stronie i jest ustalana podczas tygodniowego okresu testowego. Źródła zewnętrzne podają przedziały. ZoomInfo Pipeline, sam będący konkurentem, podaje dla taryfy Essentials około 6000 do 25 000 dolarów rocznie, a dla Automate około 25 000 do 95 000 dolarów. Także analiza Vendr podaje umowy od około 6000 dolarów rocznie. To są szacunki. Opisano tam ponadto umowy przeważnie na dwanaście miesięcy. Więcej w artykule Koszty Lead Forensics.
- WiredMinds LeadLab: Strona cen nie podaje cen. Po okresie testowym jest wiążąca oferta ze stałą ceną. Więcej w artykule WiredMinds i LeadLab.
- Warmly: Według strony cen od 10 000 dolarów rocznie za rozpoznawanie na stronie, płatne rocznie lub kwartalnie. Płatności miesięcznej strona nie podaje.
- Vector: Według strony cen umowa roczna, taryfa Growth kosztuje 36 000 dolarów rocznie. Jest ograniczona do 25 000 odwiedzających i 25 000 dolarów wydatków na reklamę miesięcznie. Oba narzędzia w przeglądzie: Warmly i Vector w Europie.
Czego nie ma w cenie
Ta sama ilość, ta sama cena nie oznacza tej samej usługi. Cztery różnice, które warto wpisać do każdej oferty:
- Funkcje w poszczególnych taryfach. U niektórych dostawców funkcje takie jak interfejs, ocena zainteresowanych czy nagrania myszy pojawiają się dopiero w wyższych taryfach. W SalesViewer na przykład nagrania myszy i interfejs należą do taryfy Premium. U Snitcher według strony cen wszystkie funkcje są w każdej taryfie, u nas również.
- Dane kontaktowe. Leadfeeder, Albacross i SalesViewer oferują dane kontaktowe osób do kontaktu, częściowo za kredyty. My rozpoznajemy tylko firmy, nie osoby. Bazy danych kontaktowych nie prowadzimy.
- Połączenie z CRM. Leadinfo, Leadfeeder i Albacross oferują bezpośrednie połączenia. U nas działa to tylko przez webhooki, Zapier, Make lub n8n.
- Użytkownicy i strony. Leadfeeder i Snitcher nie ograniczają użytkowników, Leadinfo stopniuje ich według taryfy (3, 10, bez limitu). SalesViewer i my stopniujemy liczbę stron.
Które z tych czterech punktów naprawdę są Państwu potrzebne, decyduje o tym, jaka cena jest dla Państwa właściwa. Jak zebrać wymagania, wyjaśnia artykuł Porównanie rozpoznawania odwiedzających: 12 kryteriów wyboru. Różnice w ochronie danych pokazuje Rozpoznawanie odwiedzających a ochrona danych w porównaniu dostawców. Kto chce najpierw wypróbować bez pieniędzy, znajdzie darmowe taryfy w artykule Rozpoznawanie odwiedzających za darmo.
Ten artykuł nie jest poradą prawną. Porównuje ceny, a nie przydatność prawną.
Często zadawane pytania
Ile firm potrzebuję miesięcznie? Proszę wziąć liczbę wizyt na swojej stronie ze zgodą i policzyć z udziałem rozpoznanych firm. Leadinfo podaje dla siebie około 30 % ruchu jako rozpoznane firmy. Dla Leadfeeder artykuł porównawczy salesgear.io podaje 10 do 30 %. To są dane dostawców lub osób trzecich. Własne zliczenie w okresie testowym jest bardziej wiarygodne.
Co się dzieje, gdy przekroczę limit? Dostawcy regulują to różnie. SalesViewer według strony cen wstrzymuje rozpoznawanie i pyta, czy podnieść limit. Leadinfo zbiera dane dalej, ale dodatkowe firmy pokazuje dopiero po zmianie taryfy na wyższą. U Snitcher potrzebny jest następny próg, aplikacja ostrzega wcześniej. Proszę zapytać o to przed zakupem.
Czy są dostawcy, którzy w ogóle nic nie kosztują? Tak, z ograniczeniami. Leadfeeder Lite rozpoznaje do 100 firm miesięcznie bez natychmiastowych powiadomień i bez połączenia z CRM. RB2B Free oferuje 150 Resolutions na poziomie firmy ze Slackiem jako jedynym połączeniem. Webmetic prowadzi konto po okresie testowym z 10 firmami miesięcznie, Whovisit Gratis z 10 firmami. Szczegóły znajdują się w artykule Rozpoznawanie odwiedzających za darmo.