Salt la conținut

Comparație · 7 noiembrie 2026 · 8 min de citit

Prețuri pentru recunoașterea vizitatorilor: furnizorii comparați

Cât costă un instrument de tracking al vizitatorilor? Prețurile a opt furnizori la 100, 500, 1.000 și 3.000 de firme, unități de preț și furnizori fără listă de prețuri.

Patru trepte de preț alăturate pentru 100, 500, 1.000 și 3.000 de firme recunoscute pe lună, dedesubt întrebarea ce anume se numără
Grafic: Whovisit · Vedeți graficul la dimensiune mare

Cine caută un instrument de recunoaștere a vizitatorilor dă peste prețuri care abia pot fi comparate. Un furnizor numără firme, următorul vizitatori, al treilea credite. Unii arată doar prețul de intrare, alții ascund totul în spatele unei discuții cu vânzările. Acest articol pune alături prețurile publice pentru patru volume tipice și explică ce anume se numără de fiecare dată. Nu există o clasificare a celui mai bun. Și noi suntem furnizor și de aceea apărem în tabel.

Prețuri la 100, 500, 1.000 și 3.000 de firme

Se compară plata lunară, netă, pentru cea mai mică treaptă al cărei plafon de firme ajunge pentru volum. Dacă un furnizor numără firme, „100” înseamnă aici: 100 de firme diferite recunoscute pe lună. La furnizorii cu mai multe tarife apare cel mai ieftin tarif care acoperă volumul. Tarifele diferă prin funcții, mai multe despre asta mai jos.

Furnizor și tarif100 de firme500 de firme1.000 de firme3.000 de firme
Whovisit19 € (Start)69 € (Plus)119 € (Plus)229 € (Pro)
Snitcher, în dolari69 $139 $229 $349 $
Leadinfo Starter, respectiv Scale99 € (Starter)209 €309 €459 €
Leadfeeder Discover, respectiv Activate156 €356 €441 €713 € (Activate)
Albacross84 € (Starter)213 € (Professional)la cererela cerere
SalesViewer339 € (Premium 250)prețul treptei nu este indicatprețul treptei nu este indicatnu este indicat

Stand: 7 noiembrie 2026, prețuri nete conform paginii furnizorului. Furnizorii își schimbă prețurile, verificați pagina actuală înainte de achiziție.

Despre fiecare rând:

  • Snitcher indică prețuri în dolari, fără mențiunea monedei în text. Nu sunt euro. Tabelul nu convertește. Treptele sunt 51 până la 100, 251 până la 500, 751 până la 1.000 și 2.001 până la 3.000 de firme.
  • Leadinfo are trei tarife. Tariful Starter ajunge doar până la 100 de firme: 69 € până la 50 de firme, 99 € pentru 51 până la 100 de firme conform tabelului de prețuri. De la 101 firme se aplică Scale. Calculatorul de prețuri de pe aceeași pagină arată alte sume (vezi Prețurile Leadinfo), tabelul urmează tabelul de prețuri. Tariful Pro costă la aceleași volume 359 €, 359 €, 429 € și 679 €.
  • Leadfeeder nu etichetează clar sumele pe pagina de prețuri. Citim valoarea mai mare de la fiecare treaptă ca plată lunară și pe cea mai mică ca plată anuală, pentru că diferența este exact 30 %. Tabelul arată valoarea mai mare. La 3.000 de firme tariful Discover nu mai există. Valoarea se aplică pentru Activate cu 200 de credite pentru date de contact. Detalii în Prețurile Leadfeeder.
  • Albacross arată prețuri publice doar pentru tarifele Starter și Professional. De la 501 firme se aplică tariful Organisation, cu contract anual și fără preț pe pagină.
  • SalesViewer indică prețuri pentru 50 de firme (99 €), 250 de firme (339 €) și de la 750 de firme (629 €). Pentru trepte intermediare și volume mai mari nu există niciun preț pe pagină. Mai multe în Prețurile SalesViewer.
  • Webmetic arată un preț pe tarif (Starter 69 € de la 50 de firme, Growth 229 € de la 250 de firme) și enumeră trepte până la 5.000 de firme, fără a indica prețul fiecărei trepte. De aceea Webmetic nu apare în tabel. Sursă: Prețurile Webmetic.

Reducere la plata anuală

Aproape toți furnizorii acordă reducere dacă plătiți un an în avans. Valoarea variază.

FurnizorReducere la plata anuală conform paginii furnizorului
Furnizorul acestui blog20 %
Snitcheraproximativ 30 %, fără sume exacte
Leadfeeder (Discover, Activate)30 % (prețurile anuale sunt pe pagină)
Albacross30 %
SalesViewer20 %, fără sume indicate
Webmeticdouă luni gratuite, ceea ce înseamnă circa 17 %
Leadinfoexistă comutator pentru modul de plată, sumele nu sunt indicate separat pe moduri de plată

Cine vrea doar să testeze dacă recunoașterea vizitatorilor merită ar trebui să plătească lunar. Economia la plata anuală este reală, dar vă leagă pe un an întreg. Ce trebuie avut în vedere la durată și reziliere se află în Recunoașterea vizitatorilor: lunar sau contract anual?.

Ce măsoară de fapt prețurile

Prețul pe lună spune puțin atâta timp cât nu este clar ce se numără pentru el.

FurnizorUnitate de preț
Snitcher, Leadinfo, Albacrossfirme recunoscute pe lună. Leadinfo și Snitcher menționează explicit firme unice, vizitele repetate se numără acolo o singură dată
SalesViewer„Detections”, adică firme recunoscute. Și aici o firmă se numără o dată pe lună, toate vizitele ei sunt vizibile
Leadfeederfirme recunoscute, plus credite pentru date de contact începând cu tariful Activate
Happierleads„Leads”, adică vizitatori identificați cu date de contact
RB2B„Resolutions”. Pagina nu spune clar dacă se numără o persoană sau o firmă
Vectortoți vizitatorii unici ai site-ului, precum și cheltuielile de publicitate, nu doar cei recunoscuți
Lead Forensicstraficul site-ului, niciun preț pe pagină

Asta are consecințe. La Happierleads plătiți conform paginii de prețuri de la 99 $ pe lună pentru 300 de lead-uri, la 1.000 de lead-uri 174 $ și la 5.000 de lead-uri 699 $. Sunt vizitatori cu date personale, nu firme. Cine caută în UE nivelul firmei nu poate compara aceste cifre una la una cu prețurile pe firmă. La RB2B tariful Free costă 0 $ pentru 150 de resolutions pe lună, doar la nivel de firmă. Persoane recunoaște RB2B doar în SUA (detalii în RB2B în Europa).

Furnizori fără prețuri publice

La unii furnizori aflați prețul abia după o discuție. Ce se poate dovedi:

  • Lead Forensics: Pagina de prețuri nu indică nicio sumă. Prețul depinde de traficul site-ului și se stabilește în perioada de test de o săptămână. Surse terțe indică intervale. ZoomInfo Pipeline, el însuși un concurent, indică pentru tariful Essentials aproximativ 6.000 până la 25.000 de dolari pe an și pentru Automate aproximativ 25.000 până la 95.000 de dolari. Și o analiză Vendr menționează contracte de la aproximativ 6.000 de dolari pe an. Acestea sunt estimări. Acolo sunt descrise în plus contracte de obicei pe douăsprezece luni. Mai multe în Costurile Lead Forensics.
  • WiredMinds LeadLab: Pagina de prețuri nu indică prețuri. După perioada de test există o ofertă obligatorie cu preț fix. Mai multe în WiredMinds și LeadLab.
  • Warmly: Conform paginii de prețuri de la 10.000 de dolari pe an pentru recunoașterea pe web, plătibil anual sau trimestrial. O plată lunară pagina nu menționează.
  • Vector: Conform paginii de prețuri un contract anual, tariful Growth costă 36.000 de dolari pe an. Este limitat la 25.000 de vizitatori și 25.000 de dolari cheltuieli de publicitate pe lună. Ambele instrumente pe scurt: Warmly și Vector în Europa.

Ce nu este inclus în preț

Același volum, același preț nu înseamnă aceeași prestație. Patru diferențe pe care ar trebui să le scrieți în fiecare ofertă:

  1. Funcții pe tarif. La unii furnizori funcții precum interfața, evaluarea persoanelor interesate sau videoclipurile cu mouse-ul apar abia în tarifele mai mari. La SalesViewer, de exemplu, videoclipurile cu mouse-ul și interfața fac parte din tariful Premium. La Snitcher toate funcțiile sunt în fiecare tarif conform paginii de prețuri, la noi de asemenea.
  2. Date de contact. Leadfeeder, Albacross și SalesViewer oferă date de contact ale persoanelor de contact, uneori contra credite. Noi recunoaștem doar firme, nu persoane. Nu ținem o bază de date de contacte.
  3. Conectarea la CRM. Leadinfo, Leadfeeder și Albacross oferă conectări directe. La noi funcționează doar prin webhook-uri, Zapier, Make sau n8n.
  4. Utilizatori și site-uri. Leadfeeder și Snitcher nu limitează utilizatorii, Leadinfo îi eșalonează pe tarif (3, 10, nelimitat). SalesViewer și noi eșalonăm numărul de site-uri.

Care dintre aceste patru puncte vă trebuie cu adevărat decide ce preț este potrivit pentru dumneavoastră. Cum adunați cerințele se află în Compararea soluțiilor de recunoaștere a vizitatorilor: 12 criterii de alegere. Diferențele la protecția datelor le arată Recunoașterea vizitatorilor și protecția datelor: comparație între furnizori. Cine vrea mai întâi să încerce fără bani găsește tarife gratuite în Recunoașterea vizitatorilor gratuit.

Acest articol nu constituie consultanță juridică. El compară prețuri, nu adecvarea juridică.

Întrebări frecvente

Câte firme îmi trebuie pe lună? Luați numărul vizitelor site-ului dumneavoastră cu consimțământ și socotiți o pondere de firme recunoscute. Leadinfo indică pentru sine circa 30 % din trafic ca firme recunoscute. Pentru Leadfeeder un articol comparativ de pe salesgear.io indică 10 până la 30 %. Acestea sunt informații ale furnizorilor sau ale unor terți. O numărătoare proprie în perioada de test este mai fiabilă.

Ce se întâmplă dacă depășesc plafonul? Furnizorii reglementează asta diferit. SalesViewer întrerupe, conform paginii de prețuri, recunoașterea și întreabă dacă măriți plafonul. Leadinfo continuă să colecteze, dar arată firmele suplimentare abia după un upgrade. La Snitcher este necesară treapta următoare, aplicația avertizează înainte. Întrebați despre asta înainte de achiziție.

Există furnizori care nu costă nimic? Da, cu limite. Leadfeeder Lite recunoaște până la 100 de firme pe lună, fără notificări imediate și fără conectare la CRM. RB2B Free oferă 150 de resolutions la nivel de firmă, cu Slack ca singură conectare. Webmetic continuă contul după perioada de test cu 10 firme pe lună, Whovisit Gratuit cu 10 firme. Detaliile se află în Recunoașterea vizitatorilor gratuit.

Citiți mai departe